http://upload7.ir/viewer.php?file=51482330458931977996.png
آمار سایت

تعداد مطالب : 20
تعداد نظرات : 2
بازدید امروز : 3
بازدید دیروز : 46
بازدید این هفته : 49
بازدید این ماه : 699
کل بازدیدها : 54778
خروجی فید امروز : 0
ورودی گوگل امروز : 0
میانگین ارسال روزانه : 0.01
میانگین نظرات روزانه : 0.00
افراد آنلاین : 1 نفر
تبادل لینک با 3 سایت
زمان لود صفحه : 0٫146 ثانیه

Archive for می, 2014

اهتمام پهلوانان به نماز اول وقت

کشور ما ایران دارای پهلوانانی پاکدامن،باتقوی وزاهد بوده که همیشه یاد خداوند در دل آنها بوده وبی شک همین نکته یکی از عوامل موفقیت آنها بوده است. برای مثال نقل می کنند پهلوان ابراهیم حلاج معروف به پهلوان یزدی بزرگ در ایامی که وی در یزد خود را آماده کشتی با پهلوان شعبان پهلوان وقت کشور مینموده نماز اول وقت او ترک نمیشد.وقتی پیر مردی در اول مغرب او را به حرف گرفته بود میگفت خلاف ادب دانستم که حرف او را قطع کنم وبه مسجد بروم واین عمل را از جوانمردی دور میدانستم از این جهت امشب به نمازجماعت نرسیدم .سپس با چشمان اشکبار رو به قبله کرده دست ها را بالا آورده می گوید خدایا تو از تقصیراتم در گذر.

حکایتی دیگر از جهان پهلوان تختی نقل است که گفته بود پدرم سفارش کرد که هر وقت بعد از اذان کشتی داشتی اول نمازت را بخوان وبعد روی تشک برو تا پیروز میدان باشی .من هم یک مدتی این کار را کردم از اتفاق هر وقت که نمازم را زودتر از کشتی می خواندم کشتی را می باختم. این داستان ادامه داشت تا یک روز که تصمیم گرفتم نمازم را بعد از کشتی بخوانم که بلا فاصله از خودم پرسیدم این یک آزمایش الهی است من نمازم رابرای این اول وقت می خواندم که کشتی را برنده باشم از امروز نمازم را اول وقت می خوانم برای اینکه باید نماز را اول وقت خواند وبعد هم با تمام تلا شم کشتی می گیرم واز خدا می خواهم در کشتی موفق باشم از آن ماجرا به بعد دیگر نه نماز اول وقتم فوت شد ونه دیگر در کشتی باختم .

 

برگزاری مراسم دعای توسل در زورخانه مبعث یزد

مراسم دعای توسل توسط ورزشکاران زورخانه مبعث و با حضور مسئولیت تربیت بدنی سپاه الغدیراستان دوشنبه شب در زورخانه مبعث برگزار گردید.

در ابتدا ورزشکاران زورخانه مبعث با هنرنمایی مرشد ارزنده جناب آقای رمضانی به ورزش پرداخته سپس با حضور چندی از پیشکسوتان صاحب زنگ وجناب سروان میرجلیلی دعای توسل را زمزمه نمودند.

 

 

لازم به ذکر است این مراسم هر ماه یکبار به ابتکار مرشد ارزنده وصاحب سبک جناب آقای رمضانی برگزار می گردد.

ببر هم حریف پهلوان یزدی نشد

در منطقه نظامیه تهران باغ وحشی بود که مردم برای تماشا به آنجا میرفتند.پهلوان یزدی هم روزی به محل مزبور برای تماشا میرود از قضا مشاهده می کند که عده ای فرارمیکنند وعلی شیربان(صاحب باغ وحش) در دنبال ببری که فرار کرده میدود و فریاد می کشد دور شوید ببر هم به مردم حمله کرده یک نفر را زخمی می کند در این هنگام پهلوان میرسد بی محابا بطرف او میرود ببر حمله کرده،پهلوان جپه خود را از روی شانه برداشته برروی سر وصورت ببر می اندازد و ببر را گرفته ، روی آن حیوان به اصطلاح کشتی گیران خیمه می زند ببر با آن همه قدرت وسبعیت از دست پهلوان یزدی بیچاره شده به صدا در آمد ناله عجز سر میدهد آنگاه پهلوان یزدی صدا می کند علی بیا گربه ات را بگیر.

تغیر زبان
    Translate to:


51482330458931977996.png